• so01
  • SO02
  • so03
  • so04
  • so05
  • so06

HZM- 1300 топло се топи и растворувач за пеглање Laminator

Краток опис:

Машината се користи за ламиниране дрво чипови, ПВЦ филм, CPL и други украсни лист на прозорецот, ПВЦ одбор, МДФ одбор, WPC пена одбор, од легура на одборот, вратата Т-стил .На машина е донесен топло се топи и растворувач, кои можат да одговорат различни барања. Машината може да ламинат на авионот на одборот и на страната на профилот со автоматска функција за сечење. Главниот мотор е опремен со систем САД Norson VD200 слој.

Машината е опремена со автоматско чистење на прашина, обложување афинитет агент уред, профил предзагревање уред, автоматски уред за бричење, интелигентни филм тензија контрола уред, снимањето на филмот заштита уред итн


Техничка информација

Тагови производ

HZM600 топло се топи завиткување машина

 

Машина Вовед:

димензија 6200 * 2200 * 2300mm
напон на напојување 380V50Hz
вкупна моќност 40kW
топлинска моќност 32KW
движечка сила 3.7KW
Тежина на ламинирање 50-1300mm
Висина на ламиниране 100mm
Брзина на ламинирање  0-15m / мин
Тежина на машината (по пакет) 6000KG

  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Online Chat !