• so01
  • SO02
  • so03
  • so04
  • so05
  • so06

HZM-1300 Растворувач завиткување машина

Краток опис:

Оваа машина може да се примени за третман одбор профилот на површината, на обвивката фолија на прозорец прагови, врата панели, пена одбор. Тоа укина полиуретански лепак, систем слој користи нула начин. 

Операцијата на on-line може да се реализира и екструдиран производна линија.

Постојат два вида на машини моќ и немоќни.

Машината е составена од автоматски систем за хранење, буквар слој, автоматски уред за бричење лепак и заштита филм уред, итн 

Машината усвојува Сименс контрола на фреквенција, фирма OMRON систем за контрола на температурата, црв опрема диск, Германија Шнајдер низок притисок електрична опрема, екран на допир уред во англиски и руски јазик. (Како барање)


Техничка информација

Тагови производ

HZM600 топло се топи завиткување машина

 

Машина Вовед:

Напојување 380V 50Hz
вкупна моќност 26 KW
движечка сила 3.7 KW
ширина завиткување 80-1300mm
висина завиткување

125mm

брзина завиткување

0-20m / мин

 

 

125mm


  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Online Chat !