• so01
  • SO02
  • so03
  • so04
  • so05
  • so06

HZM-300 ПУР топло се топи роботот АРМ завиткување машина

Краток опис:

Таа е погодна за ламиниране на ПВЦ, алуминиумски, WPC и ABS прозорец профил. Лепење технологија со помош на топло се топи и реактивна американски Nordson daubing систем топло се топи лепила (ПУР)

Уредот се состои од автоматски се хранат материјал и prima слој, за откривање на флуоресцентни светлина, пред-греење профил, двојно филм хранење ролки, автоматски заеднички филм со два валци, автоматски правилна грешка и лепак и палто заштитна фолија.


Техничка информација

Тагови производ

HZM600 топло се топи завиткување машина

 

Машина Вовед:

ширина завиткување 5 ~ 300mm
Макс. висина завиткување 100mm
брзина завиткување 0~ 6 0 м / мин
движечка сила 1.5KW
тежина опрема 2500kg

 на електрична енергија опрема

15KW

 

  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Online Chat !