• so01
  • SO02
  • so03
  • so04
  • so05
  • so06

HZM-PUR1300 завиткување машина

Краток опис:

Машината се користи за ламиниране дрво чипови, ПВЦ филм, CPL и други украсни лист на прозорецот праг. ПВЦ одбор МДФ одбор, WPC пена одбор, од легура на одборот, Т врата стил. Машината е опремена со PUR обвивка која дава задоволни со различни барања од клиенти. Машината може да ламинат на авионот на одборот и на страната на одборот и на страната на профилот со автоматска функција за сечење. Главниот мотор е опремен со систем САД Norson VD200 слој.


Техничка информација

Тагови производ

HZM600 топло се топи завиткување машина

 

Машина Вовед:

imension L6000 × W1700 / 2000 × H2000mm
насока од десно на лево
Ефективна ширина на обвивката 1300mm
Макс. висина завиткување 80mm
брзина завиткување 0 ~ 30m / min
топлинска моќност 20.4Kw
 движечка сила  3.7kw
вкупна моќност 25kw

  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Online Chat !